• https://www.facebook.com/sukangungor
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=05355194994
  • https://www.instagram.com/sukan.gungor
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam8
Toplam Ziyaret125887
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.171532.3004
Euro34.902035.0419
Takvim
HIRSIZ ALARM SİSTEMLERİ

Hırsız Alarm Sistemleri Genel Tanıtımı

Hırsız Alarm Sistemleri

İnsanların evlerini, işyerlerini, imalathanelerini, dükkanlarını, depolarını gibi yerleri hırsızlara karşı koruyan sistemlerin genel adıdır. Genel olarak bakıldığında hırsız alarmı taktırılan yerlerin hırsız alarmı taktırmayanlara göre çok daha fazla soyguna uğradığı görülecektir. Hırsız ihbar sistemleri hırsızlara karşı çok büyük bir caydırıcılık teşkil etmektedir. Bu durum hırsız alarmı kurulan mekanların asla soyulmayacağı manasına da gelmemektedir. Günümüzde hırsızlar artık bazı alarm sistemlerini de dikkate almayabilmektedirler. Fakat bu oran çok düşük kalmaktadır genel olarak bakılırsa hırsız alarmı taktırmak gerektiğini görebiliriz. Evimizde değerli şeyler bulunduruyorsak mutlaka ve mutlaka hırsız alarm sistemi taktırmalıyız. Malımızın ve sevdiklerimizin güvende olması için olmazsa olmaz sistemlerden birisi hırsız alarm sistemleridir.

Hırsız alarm sistemleri soygunu önleyici özelliği ve Soygunu erken ihbar edici özelliğe sahiptirler. Birincisi hırsız alarm sistemi kurulan yerde dış ortamında siren insanların göreceği bir noktaya takılır ki bu durum hırsızın alarm sisteminin sirenini görmesini ve yapacak olduğu hırsızlıktan vazgeçmesine neden olabilir.Yada her şeye rağmen hırsızlık teşebbüsünde bulunulması durumunda sesli ikaz vererek içeridekileri ve çevredekileri sesli ve ışıklı olarak ikaz eder. Aynı zamanda hırsız alarm sistemlerinde bulunan telefon arama modülleri vasıtasıyla istenilen telefonlara ikaz yapılmasına olanak tanır. Birkaç adet telefon tespit edilip sistemin hafızasına kayıt yapılır ve hırsız alarm sistemi herhangi bir sensörden hırsız algılandığında sırasıyla sistemin hafızasına kayıtlı telefonlar sırasıyla aranır ve hırsız girdiği belirtilir. Buda İnsanlara anında müdahale etmeyi sağlar.

Hırsız alarm sistemleri, alarm haber alma merkezlerine direk bağlanabilme özelliğine sahiptirler. Bu sayede evinize, işyerinize Hırsız girmesi durumunda 24 saat gözetinde nulunan haber alma merkezleri bu uyarıyı alır ve konu ile ilgili kişilere durum hakkında bilgi verir. Gerektiğinde polis, İtfaiye, Ambulans gibi merkezlere bilgi verilir. Belli saatlerde telefonlarınız kapalı oluyor ve Size ulaşılması çok zor oluyorsa alarm haber alma merkezlerine sisteminizi entegre etmeniz gereklidir.

 

Hırsız alarmı (Hırsız alarm sistemi) belli parçalardan oluşmaktadır. Bu parçalar hakkında bilgi verecek olursak;

 

Hırsız Alarm Panelleri

 

Hırsız alarm paneli alarm sisteminin beynidir. Bütün işlemler hırsız alarm panelleri üzerinden yapılır. Diğer Hırsız alarm sistemi parçaları ise PIR dedektörler, manyetik kontaklar, cam kır(Cam kırılma dedektörleri), harici ortam sirenler, dahili ortam sirenler, sistemin kontrolünü sağlayan keypad(Tuş Takımı) sistemin ana parçalarıdır. Bunlara İlave olarak telefon arama modülleri, gerektiğinde kablosuz olarak sistemi açıp kapamaya yarayan uzaktan kumanda modülleri bulunmaktadır.

Hırsız Alarmı(hırsız alarm sistemi) alırken dikkat edilecek önemli konular sistemin kaç zonlu(bölgeli) olduğudur. Genel olarak fiyatlar bölge(zone) sayısına göre değişir. Diğer önemli özellik sistemin kablolu yada kablosuz olduğudur. Kablolu sistemler daha güvenli ve daha ucuzdurlar. Kablosuz sistemler ise güvenlik yönünden biraz zayıftır. En büyük özellikleri kablo çekimine gerek kalmadan sistemi dizayn etmemizi sağlamaktır. Kablo çekimi çok zor yada imkansız ise bu tür sistemler kullanılır. Kablosuz hırsız alarm sistemleri kablolu sistemlere göre çok pahalı sistemlerdir. Hırsız alarm sisteminde mutlaka telefon arama modülü olmalıdır.  

 

Hırsız alarm sistemleri ile gerçekten güvende olmak istiyorsak sistemi mutlaka uzman birisine kurdurmanız şarttır. Her zaman profesyonel hırsız alarm sistemi ürünleri kullanmalıyız. Çin malı profesyonel olmayan ve merdiven altı üretime sahip ürünleri satın almaktan kaçınmalıyız. Son yıllarda hırsız alarm sistemleri hem kiralama, hem de satış şeklinde kurulmaktadırlar. Benim size tavsiyen 2 yıl ve üzerinde alarm sistemi kullanmak niyetindeyseniz sistemi satın almanızdır. Yoksa kiralama olarak çok çok fazla meblağlar ödeyeceğinizi unutmamalısınız.

 

Alarm sistemi ürününün kalitesi yanında sistemin doğru projelendirilip doğru şekilde kurulması da çok önemlidir. Maalesef günümüzde her kez bu işi yapmaya çalışmaktadır. Bundan dolayı işinde uzman olmayan kişilerin kurduğu hırsız alarm sistemleri ne kadar kaliteli olursa olsun sistem istenen performansı gösteremeyecektir. Maalesef ülke ve bireyler olarak bir ürün alırken sistemin kalitesi ve servisinden önce fiyatına bakmaktayız. İşte burada yanılıyoruz çünki hiçbir şey bazı özellikleri ve kaliteleri azaltılmadan ucuz satılamaz prensibi ile hareket ederek sorguladığımızda mutlaka doğru sistemi seçeceğinize emin olabilirsiniz.

  
4377 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Üyelik Girişi
Hava Durumu